Özel Güvenlik Eğitimi Almak İsteyenlerin Dikkat Edeceği Unsurlar

Özel Güvenlik Eğitimi

Özel güvenlik personeli olmak isteyen kişilerin özel güvenlik sertifikasına sahip olmaları gerekmektedir. Söz konusu sertifikayı da özel güvenlik eğitimi veren firmaların verdiği eğitimden başarılı oldukları takdirde almaya hak kazanmaktadırlar.
Hali hazırda özel güvenlik personeli olarak çalışan kişilerin de ilgili kanun kapsamında 5 yılda bir sertifikalarını yenilemeleri gerekmektedir. Bu nedenle sertifika bitiş sürelerine en az 6 ay kala bir özel güvenlik eğitim kurumuna başvurarak gerekli eğitimime kayıt yaptırması gereklidir.

İster ilk defa sertifika alınmak istensin ister var olan sertifikanın yenilenme süresi gelmiş olsun eğitim alınacak özel güvenlik şirketlerinin iyi belirlenmesi ve seçilmesi gereklidir. Öncelikle gerekli olan eğitim programıyla ilgili eğitimi veren uzman ekibin eksiksiz olması alınacak eğitimin kalitesini arttıracaktır.

Alanında uzman eğitim eğitmenler bulunmalıdır.

Silahsız eğitimde kanun kapsamında belirtilen 100 saatlik eğitimi etkin şekilde vermesi gereklidir. Öyle ki silahlı özel güvenlik eğitiminde verilen 20 saatlik eğitimde ise, hem silahlı atışın yapılacağı alanın ve adayların güvenliği sağlanmalı ve alanında uzman atış eğitmenleri tarafından  verilmesi gerekmektedir. Silahlı ve silahsız yenileme eğitimde ise, tıpkı silahlı ve silahsız özel güvenlik eğitimi gibi dikkat ve ilgi gerekmekirmektedir. İşini ciddiye alan, öğrencisine ve adaylara önem veren, özen gösteren  özel güvenlik firması alınan eğitimin kalitesini arttıracaktır.

Özellikle büyük şehirlerde pek çok benzer eğitim kurumunun var  olması eğitimi alınabilecek firmanın seçilmesinde kafa karışıklığına neden olmaktadır. Bu şehirlerden biri olan İzmir’de pek çok özel güvenlik eğitimi veren firma bulunmaktadır. Bunlar arasında öğrencisine değer veren, alanında uzman eğitmenler aracılığıyla eğitimi adaylara sunan Atlantis Özel Güvenlik Eğitim Kurumları kaliteli eğitimiyle Buca ilçesinde hizmet vermektedir. Detaylı Bilgi İçin www.atlantisguvenlikegitimi.com adresini ziyaret edebilirsiniz.Bir cevap yazın